Ylistä Herraa, minun sieluni, älä unohda, mitä hyvää hän on sinulle tehnyt.

Ps. 103:2

image002.png
  rss
[
sulje kartta]
Torstai 11.2.
12:00 Päiväseurat, + 
Heimo Hynynen 
  
18:00 Royal Rangers  
18:00 Kids' Club -ilta + 
(0.-6.-luokkalaisille lapsille) 
  
18:00 Kairos-rukous + 
(käynti takaovesta) 
  
18:00 Espanjankielinen raamatturyhmä  
Perjantai 12.2.
18:00 faithbook + 
(11-14 -vuotiaille) 
  
18:00 Kids' Action Night + 
(klo 18.00-19.45) Liipolan monitoimitalo Onnissa, Ostoskatu 3 (Liipolan koulun 1.-4.-luokkalaisille) 
   [Näytä kartalla
18:00 Miesten ilta Kotirannassa   [Näytä kartalla
Lauantai 13.2.
18:00 Lahti Hope Praystation  
Sunnuntai 14.2.
11:00 Ystävänpäivän perhejumalanpalvelus + 
Petri Viinikkala, musiikki: Lapsikuoro Ilotulitus & Pella, ei pyhäkoulua 
  
16:00 Swahilinkielinen jumalanpalvelus (Ibada ya kiswahili)  
17:00 International Service  
17:00 Venäjänkielinen jumalanpalvelus (Русскоязычное служение)  
Maanantai 15.2.
18:00 Katulähetyksen rukousilta  
Tiistai 16.2.
18:00 Opetuslapsi-ilta  
Keskiviikko 17.2.
09:30 Perhepiiri  
17:00 Taitavat kädet -kerho + 
(käsityökerho, ikäsuositus 10 vuodesta ylöspäin) 
  
18:30 Sanan ja rukouksen ilta, + 
arkiehtoollinen, Petri Viinikkala, Kirsi Mäkinen, musiikki: Erika Harjukoski 
  
Torstai 18.2.
12:00 Päiväseurat, + 
Olavi Kokkonen 
  
18:00 Royal Rangers  
Perjantai 19.2.
18:00 faithbook + 
(11-14 -vuotiaille) 
  
Lauantai 20.2.
13:00 Lahti laulaa -tilaisuus (tarjoilua)  
15:00 -17:00 Käsi kädessä -iltapäivä. + 
Kehitysvammaisille ja heidän läheisilleen suunnattu iltapäivä. 
  
18:30 kVj.ilta, nuorekas jumalanpalvelus  
Sunnuntai 21.2.
11:00 Kairos-jumalanpalvelus + 
Näytelmä: Taina Pitkäsalo, musiikki: Gospel Garden, pyhäkoulut. Rukousta saavuttamattomien kansojen ja lähetystyön puolesta. 
  
16:00 Swahilinkielinen jumalanpalvelus (Ibada ya kiswahili)  
17:00 International Service  
17:00 Venäjänkielinen jumalanpalvelus (Русскоязычное служение)  
Maanantai 22.2.
17:00 Lapsikuoro Ilotulituksen harjoitukset klo 17-18.  
18:00 Naisten rukousilta, + 
Pirkko Kokkonen 
  
Tiistai 23.2.
18:00 Opetuslapsi-ilta  
Keskiviikko 24.2.
09:30 Perhepiiri  
17:00 Taitavat kädet -kerho + 
(käsityökerho, ikäsuositus 10 vuodesta ylöspäin) 
  
18:30 Esirukousten ilta, + 
Tino Varjola, Petri Viinikkala, musiikki: Johanna Boedecker 
  


Tarkempi koko kuukauden ohjelma

Lataa tästä uusin kuukausiohjelma

Tulevia suoria lähetyksiä:

14.2 klo 11.00 Ystävänpäivän perhejumalanpalvelus

Ajankohtaista